1. خانه
  2. محصولات
  3. سبد بگ فیلتر (کیج) Filter Cage

سبد بگ فیلتر (کیج) Filter Cage

سبد بگ فیلتر

سبد بگ فیلتر (سبدهای نگهدارنده کیسه فیلتر، کیج)Filter Cage

یکی از سریعترین و ارزانترین راه ها برای جلوگیری  و مهار کردن گرد و غبار و آلاینده های کارخانجات و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی؛ بهره گیری از فیلتر های صنعتی مناسب با قدرت جذب بالا در جمع آوری این ذرات است.سبدهای بگ فیلتر (کیج) Filter Cage بخشی ازفرایند فیلتراسیون صنعتی هستند؛ که تاثیر به سزایی دربهبود کیفیت جذب گرد و غبار و آلاینده های محیطی دارند.

این محصول که با نام (قفس فیلتر،سبد، بسکت،سبد فیلتر یا کیج ) نیز شناخته می شود ؛  در کنار مزایای قابل توجهی که دارند، به عنوان یک محافظ برای کیسه های بگ فیلتر نیز به  کار گرفته می‌شود.سبدهای بگ فیلترعمدتاً نقش پشتیبان را ایفا می‌کنند. تا حذف گرد و غبار محیطی، به طور موثرتری صورت بگیرد.در واقع کیج های بگ فیلتر، تکمیل کننده فرایند غبارگیری موثر، به کمک کیسه های غبارگیر هستند.

گروه فنی مهندسی پاک صنعت تجهیز هادی توانایی تأمین طیف گسترده ای از لوازم و تجهیزات یدکی غبارگیرهای صنعتی از جمله انواع کیسه فیلتر(بگ فیلتر) ، سبد بگ فیلتر (کیج یا قفس) و انواع ونتوری (نازل) متناسب با استاندارد روز دنیا را با بهترین کیفیت، در اسرع وقت و با پشتیبانی بلند مدت و قیمت رقابتی دارد.ما در پاک صنعت تجهیز هادی گستره ی وسیعی از سبد های بگ فیلتر را برای برآورد کردن تمام نیازهای شما برای انواع مدل های بگ فیلترها تأمین خواهیم کرد.

ساختار و مشخصات فنی سبدهای بگ فیلتر

سبدهای بگ فیلتردر وهله اول باید در برابر اکسیداسیون و همچنین خوردگی شیمیایی مقاوم باشند. برای تحقق این موضوع در ساخت این سبد ها ازمتریال جنس فولاد ضد زنگ یا فولاد کربنی  و در برخی موارد اینکونل استفاده می گردد.همچنین این سبد ها با روکش گالوانیزه، سیلیکون، اپوکسی و یا وینیل پی‌وی‌سی پوشانده می‌شوند؛ که مانع از خوردگی شیمیایی و تحت تأثیر قرار گرفتن از شرایط محیطی می گردد. در نتیجه ماندگاری این محصول را تا حد قابل توجهی بالا می برد.

طول عمر بالای سبد بگ فیلتر(کیسه غبار گیر) به مرور زمان؛ عامل صرفه جویی در هزینه تعمیر و نگهداری خواهد شد.

بدنه سبد های بگ فیلتر از تعداد گوناگونی سیم عمودی  و اتصال چند سیم افقی تشکیل شده اند ؛ که  با فاصله تقریبا 15 سانتیمترو بهره گیری از دستگاههای تمام اتوماتیک تولید کیج  و تکنولوژی پیشرفته جوش نقطه ای ساخته می شود.  دراین روش کنترل کیفی تک تک جوش ها  انجام می پذیرد که باعث افزایش مقاومت و کیفیت و افزایش طول عمرکیج ها می گردد.

این سبد ها  قابلیت تولید در قطر و طول های متنوع را دارند. در صورت داشتن هرگونه محدودیت طولی، سبدها همچنین توانایی ساخته شدن در دو قسمت را دارند. همچنین، متناسب با محیط کاربری، سبد ها را می توان از جنس های متنوع تولید کرد.سبدها همچنین برای نتیجه دهی بهتر، مجهز به ونتوری می باشند. جنس ونتوری ها بر اساس نیاز و شرایط سیستم متفاوت می باشد.

از نظر ظاهری و شکل نهایی سبدهای بگ فیلتر که از اتصال مفتول های افقی و عمودی حاصل شده است ؛اکثراً به شکل گرد(دایره)، بیضی ، تخت و در برخی موارد ستاره ای ، عنکبوتی و … می باشد . جنس متریال و مواد به کار رفته درتولید و ساخته قفس کیسه غبارگیر؛ به گونه ایست که به دلیل وزن پائین محصول نصب و نگهداری آن کار سهل و راحتی خواهد بود.

سبد کیسه بگ فیلتر استاندارد به گونه ای طراحی شده اند که دهانه آن باز است و انتهای آن به صورت بسته می باشد. این مدل استاندارد است و بیشترین تقاضا برای خرید و تولید را دارد.

بررسی تخصصی سبد بگ فیلتر

Number Of Wires: 8/10/12/16/20/24 vertical wir

Ring Space: Ring spacing standard is 6 inch or 8 inc

Cage Diameter: Cage diameters range from 4 inch to 8 inc

Wire thickness: Wire thickness ranges are 2mm to 5m

Material: Carbon Steel, Galvanized Steel, Stainless Stee

Finishment: Epoxy, PVC vinyl coatin

Usage: Dust from factory of mine, wood,Cement, chemical, medicine, dying,Paint, plastic, food & other industry,such as coal fired power stations, Steel Power station, Cement industry, Paper industry & other Industrial Segments. glmhhesegments

این محصول از 10 تا 20 مفتول با سایز متوسط 10 به صورت عمودی و یک سری مفتول افقی با فاصله میانگین 15 سانتیمترو تکنولوژی پیشرفته جوش نقطه ای ساخته می شوند.

مفتول های افقی به کار گرفته شده در تولید این سبد، می‌تواند به شکل گرد، مسطح، بیضی ،تخت ،star یا … باشد .

جنس مفتول های به کار رفته در ساخته کیج ها بگ فیلتر از اینونل 600،فولاد ضد زنگ 316،فولاد ضد زنگ 304 یا فولاد گالوانیزه است که با پوششی از اپوکسی ، سیلیکون یا PVC روکش می شوند.

فاصله حلقه‌های افقی روی سبد نیز، می‌تواند 10، 15، یا 20 سانتیمتر باشد.سایز مفتول‌های استفاده شده برای تولید سبد بگ فیلتر 3، 3/5، 3/8 یا4 خواهد بود.

قطر سبدها در حالت معمول، بین 10 تا 16 سانتیمتر متغیر خواهد بود و در صورت وجود محدودیت در مورد ارتفاع این محصول، سبدهای دو یا چند تکه نیز در بازار عرضه می‌شود.

در مناطق مرطوب یا شرایطی که محصول در معرض خوردگی شیمیایی قرار داشته باشد، برای تولید سبد از فولاد گالوانیزه و یا فولاد ضد زنگ یا استیل استفاده می‌شود.

انواع متریال مورد استفاده در ساخت سبد بگ فیلتر

همانطور که اشاره کردیم متداول ترین نوع ساختارسبدها به صورت استوانه‌ای شکل هستند.این سبد ها بسته به ویژگی‌های مد نظر مشتری و نیازخاصی که بعد مشاوره و راهنمایی دقیق مشخص می گردد ؛همچنین با توجه به محیط و شرایط استفاده از مواد و متریال های خاصی تولید می شوند.انواع متریال مورد استفاده در تولید سبد های بگ فیلتر عبارتند از:

آهن گالوانیزه
فولاد کربنی
استنل استیل
فولاد با پوشش مس
انواع آهن و فولاد ضد زنگ به درخواست مشتری

مزایای استفاده از سبد بگ فیلتر

کیج فیلتر برای دوام وطول عمر( مانع از ساییدگی و پارگی و پوسیدگی پارچه‌کیسه‌ها می‌شود) کیسه‌های فیلتر بسیار کارآمد است، نگهدارنه‌ای محکم و استوار برای کیسه‌های فیلتر می‌باشند همچنین بدلیل شکل استوانه‌ای آن از برآمدگی‌ها و گوشه گوشه بودن کیسه‌ها جلوگیری می‌کند، علاوه بر این مزایا پاسخگویی مناسب جهت پاکسازی هوای آلوده بسیاری از حرفه و صنایع‌ها است و کمک بسیار زیادی به تمیزی و پاکیزگی فرایندهای زیست محیطی می‌کند، با استفاده از این دستگاه و تهیه ان می‌توان میزان آلودگی هوا را به مقدار قابل توجهی پایین آورد.

یکی دیگر از مزایای قابل توجه این محصول کاربردی آن است که وزن سبد بگ فیلتر پایین بوده، و همین طور، نصب و نگهداری آن آسان است.این ویژگی، در طول زمان، هزینه‌های تعمیر و نگهداری را به شدت کاهش داده و باعث صرفه جویی در مخارج خواهد شد.

انواع سبد بگ فیلتر (کیج)Filter Cage

سبد های بگ فیلتر اگر چه اکثرا به شکل استوانه ای طراحی و ساخته می شوند ولی؛ بسته به کاربرد (اینکه برای جلوگیری از گرد و غبار در سیستم فیلتراسیون به کار می روند یا برای جمع آوری محصول کارخانه جات )،شرایط و محل استفاده دارای تنوع و طراحی های متفاوتی هستند .حتی در همان شکل استوانه ای نیز این نوع سبد ها  ازنظر ابعاد، سایزها، تعداد wire دارای تفاوت و تنوع گوناگونی هستند.

کیج STAR
کیج STAR
کیج lUHER
کیج lUHER
کیج بیضی
کیج بیض
کیج سفارشی
کیج سفارشی

آبکاری سبد های بگ فیلتر

سبد کیسه فیلتر بگ فیلتر(توری بگ فیلتر) جهت محافظت در برابر باد ، رطوبت ، باران ، آب وهوا و رخدادهایی که منجر به فرسایش ، زنگ زدگی و پوسیدگی آن می

شود.بنابر نیاز و شرایط مورد استفاده این سبد ها با یکی از روش های زیر آبکاری می گردند.

گالوانیزه سرد
الکترو استاتیک

روش آبکاری گالوانیزه سرد

روش گالوانیزه سرد برای محافظت هر چه بیشتر سبد فیلتر بگ فیلترکاربرد دارد.در این روش  از فلز روی استفاده می گردد .نحوه انجام این کار به این صورت است که از دستگاه الکترولیز برای پوشش دادن سبد کیسه فیلتر با فلز روی استفاده می‌کنند، فلز روی در برابر عوامل اکسید شدن و پوسیده شدن مقاوم است و سازندگان این محصول برای مقاوت هر چه بیشتر آن از کرومات نیز برای پوشش روی، هم استفاده می‌کنند، روشی کاملا مطمئن و اقتصادی است.

روش الکترو استاتیک

روش الکترو استاتیک، این روش آبکاری ،  بسیار پرطرفدار است به این دلیل که می‌توان از رنگ دلخواه برای  پوشش سبدها بهره گرفت.  نحوه کاربه این صورت است که از دستگاهی به نام تپانچه‌های رنگ پاشی جهت پاشیدن رنگ بر روی این محصول استفاده می‌شود ، رنگ الکترو استاتیک خود حالتی ذرات مانند و پودری دارد و با مخلوط شدن با رنگ دلخواه، آماده پاشیدن بر روی سبد فیلتر بگ فیلتر می‌شود، اما این پایان کار نیست زیرا با اتمام این مرحله باید محصول رنگ کاری شده وارد کوره‌های پخت رنگ شود تا رنگ آن مستحکم ( در برابر انواع خراش پوستی و آسیب‎‌های محیطی) و غیر قابل اکسید شدن و پوسیدگی شود.

البته این روش نسبت به روش اول از تنوع رنگی بیشتری برخوردار است ولی کارایی روش اول بخصوص در شرایط و محیط های خاص قطعا بیشتر است.

کارایی‌ها و عملکرد سبد بگ فیلتر

عملکرد این دستگاه به این صورت است که کیسه‌های فیلتر بگ هوای حاوی آلودگی و ذرات غبار آلود را به درون خود می‌کشد، این عمل با فشار زیادی انجام می‌شود و باید یک دستگاه و محفظه برای محکم واستوار کردن این کیسه وجود داشته باشد که این دستگاه همان سبد فیلتر بگ فیلتر است و موجب می‌شود تا این کیسه فیلتر پیچ و تاب نخورد، در صورت نبود سبد فیلتر بگ فیلتر این کیسه بدلیل تکان خوردن و پیچیده شدن‌های مکرر، فرسوده و کارایی خود را از دست می‌دهند.

کاربرد سبد بگ فیلتر برای چه صنایعی

در صورت حذف این دستگاه کارکرد کلی فیلتراسیون و عمل غبار زدایی مختل می‌شود، از سبد بگ فیلتر برای مشاغل و صنعت‌هایی چون ، کارخانه فولاد ، کارخانجات گچ ، سیمان و صنایعی چون ساخت و پخت انواع سازه‌های ساختمانی ، غذایی و موارد این چنینی ، استفاده می‌کنند ، کیج های بگ فیلتر با تمیز کردن هوای اکثر محیط ها  کمک شایانی به تمیز شدن هوا ، حذف آلاینده‌ها و پاکیزه شدن محیط زیست می کنند.

زمان تعویض سبد بگ فیلتر

این دستگاه معمولا عمری با دوام و طولانی دارد ، ولی برای اطمینان بیشتر بهتر است که هر چند وقت یکبار به آن نگاهی بیاندازید ؛ و اجزای آن را بررسی کنید. زیرا در صورت خرابی یا آسیب به یکی از قطعات ، کار این دستگاه نیز مختل می‌شود، به طور مثال اگر رطوبت هوای داخل محیط بیش از حد مجاز باشد ؛کیسه‌های فیلتری که وظیفه مکش هوا را به عهده دارند، ذرات حاوی رطوبت را به داخل خود می‌کشند و به مرور همچون گِل بر روی این کیسه‌های پارچه‌ای باقی می‌ماند و به کلی کارکرد این دستگاه  را مختل و سطح کیفیت آن بشدت پایین می‌آید و به زودی به تویض این دستگاه نیاز پیدا خواهید کرد .

توجه داشته باشید که تعویض زود هنگام و بدون دلیل سبد بگ فیلتر به منظور کارکرد بیشتر کاملا اشتباه است و صرفا فقط موجب صرف هزینه اضافی می‌شود و یا تعویض دیر هنگام و بد موقع در زمان خرابی دستگاه موجب ایجاد بیماری و بهداشتی نبودن محیط و ایجاد هزینه‌های هنگفتی می‌شود پس بهتر است در این هنگام از متخصصین و مشاوران این عرصه مشورت بخواهید .

طراحی سبد بگ فیلتر

سبد بگ فیلتر استاندارد طوری طراحی شده که درپوش و دهانه آن باز است و پایین و انتهای آن به صورت بسته و غیرقابل باز شدن است . این مدل استاندارد بیشترین تقاضا برای خرید را دارد و درحجم بالایی تولید و عرضه می شود.  مهندسان ساخت آن با توجه به تمام استانداردهای موجود ، آن را ساخته و تولید کرده‌اند پس اگر نوع و مدل خاصی را در نظر ندارید بهتر است از مدل سبد بگ فیلتر استاندارد استفاده کنید زیرا این سبد پاسخگویی مناسب برای انواع کارخانجات و مراکز تولید با هر اندازه و مقیاسی است.

 خریداری و سفارش سبد بگ فیلتر

طراحان و مهندسان با تجربه و متخصص در گروه فنی مهندسی پاک صنعت از تمام روش های روز دنیا و دستگاه‌های پیشرفته برای ساخت سبد بگ فیلتر استفاده می کنند. گروه مهندسین ما از بهترین ومرغوب ترین مواد اولیه استفاده کرده‌ به همین دلیل تمام محصولات گروه پاک صنعت از دوام و طول عمر بالایی برخوردار هستند. جهت سفارش محصول ،بهره مندی از مشاوره متخصصان ما یا استعلام قیمت کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

محصولات خریداری شده این گروه دارای گارانتی و ضمانت نامه هستند و در صورت مشکل در آن یا بروز عیوب فنی می‌توانید از خدمات پس از فروش آن استفاده کنید و خیالتان از بابت کیفیت و کارایی این محصول آسوده باشد، سبد  بگ فیلتر گروه فنی مهندسی پاک صنعت ازکیفیت بی نظیر ومزایای قیمت رقابتی برخوردار هستند و شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای مناسب این محصول با کیفیت خریداری کنید.سبد بگ فیلترهای تولیدی گروه ما مطابق با آخرین استانداردهای کیفی با سفارش مشتری و در سایزها ، ظرفیت ها و اشکال مختلف طراحی و تولید می گردد .

, , , ,
نوشته قبلی
غبارگیرهای صنعتی
فهرست