1. خانه
 2. Uncategorized @fa
 3. کیسه فیلترغبارگیرها(بگ فیلتر)

کیسه فیلترغبارگیرها(بگ فیلتر)

انواع کیسه و منسوجات بگ فیلتر

کیسه فیلترغبارگیرها(بگ فیلتر)

:Main Parameters
.Material: PE, PP, Acrylic, PPS, Nomex, Glass fiber & etc
.Temperature: (130° C ) or high temperature (300° C)
.Thickness: Around 1.6mm & according to customers requirement
.Air permeability: (30-400)L/M2/S at 200Pa according to different fabric
.Dimension: Normal with width in0.45m To 2.3m, length in 100m/roll or 50m/roll dominated by customers
.Strength: up to(550N x 1800N) /(5x20cm) according to different fabric
.Color: Snow White, Yellow, Grey, black and so on

مهمترین  شاخصه کیسه فیلتر بگ فیلتر برای سفارش

 

 • جنس و نوع پارچه های بی بافت و یا بافته
 • وزن واحد سطح پارچه (گرماژ) در محدوده 200 تا 700 گرم بر متر مربع
 • قطر کیسه فیلتر از 90 تا 200 میلیمتر
 • طول کیسه فیلتر از 10 سانتیمتر تا 10 متر
 • نوع تولید و دوخت بالا، بدنه و انتهای کیسه

انواع دوخت قسمت های مختلف کیسه بگ فیلتر

 

دوخت بالای کیسه

 

 • نوار ارتجاعی یا اسنپ بند (Snap band)
 • حلقه فولادی، لاستیکی و یا ریسمانی
 • دکمه دار
 • فلنجی
 • پولک لاستیکی
 • حلقه در بالا
 • خام (بدون دوخت)
 • آویزی
 • تخت

دوخت بدنه فیلتر

 

دوخت بدنه فیلتر نیز می تواند به صورت دوخت سه گانه (سه سوزنه) و یا حرارتی در راستای طولی آن باشد.

دوخت کف فیلتر

 

 • دیسکی
 • انتهای تکی
 • کف همراه با تقویت
 • تخت دوخته شده
 • فلنجی
 • احاطه شده

جنس انواع کیسه فیلتر های بگ فیلتر

فیلتر کیسه ای نایلونی

فیلترهای کیسه ای نایلونی همانطور که از نام آن مشخص است از نایلون ساخته شده اند. مقاومت دمایی این کیسه ها محدود است و در حوزه ی دمایی 120 الی می توانند دما را تحمل کنند. در دماهای بالای 120 این کیسه تخریب می شوند و مشکلاتی برای سیستم به وجود می آورند.

این کیسه ها در شرایط قلیایی مقاومت خوبی دارند و به همان نسبت در شرایط اسیدی نامناسب هستند. در برابر حلال های آلی و موارد بیولوژیکی عملکرد خوبی دارند.

فیلتر کیسه ای سنتی نومکس

این فیلترها به نام فیلتر نسوز هم شناخته می شود و دقیقاً مهمترین ویژگی آن ها استقامت دمایی بالا است که در دمای 205 الی 220 می تواند به خوبی عمل کند. تمام اسیدها چه آلی و چه معدنی برای این بگ فیلترها مضر هستند و کیسه ها را به سرعت تخریب می کنند. کیسه های غبارگیر نومکس در محیط بازی مطلوب است. اگر در محیط حلال های طبیعی مانند بنزن، تولوئن وجود داشته باشد نمی تواند مانع از عملکرد خوب این بگ فیلتر شود.

فیلتر کیسه ای آکریلیک

فیلترهای آکریلیک در برابر اکسید کننده های قوی مانند اکسیژن،فلوئور، کلر، برم و ید و هیپوکلریت مقاوم هستند و در همچنین در حلال های آلی مانند حلال های هیدروکربنی عالی هستند. اما یک ایراد این فیلترها ضعف آن ها در محیط های بازی است. همچنین محدود فعالیت دمایی آن ها نیز چندان بالا نیست و در بازه ی 121 الی 135 توان مقاومتی دارد.

فیلترکیسه  تفلونی

 

این یکی از بهترین فیلترها برای محیط های اسیدی است. هم اسیدهای آلی قوی مانند اسید فرمیک و هم اسیدهای ضعیف که الکل ها هم در این دسته قرار می گیرند و هم اسیدهای معدنی مانند اسید نیتریک و کلریدریک. عوامل اکسیداسیون روی این ها تاثیری ندارد بنابراین در حضور فلوئور هم کار خود را به خوبی انجام می دهند. نکته مثبت این فیلتر کیسه ای سنتی، بازه ی دمایی آن ها است که مانند فیلترهای نومکس در دمای بالا آسیب نمی بینند و در دمای 260 الی 280 کار خود را انجام می دهند.

کیسه فیلتر پلی استر

غبارگیر پلی استر یکی از مرسوم ترین فیلترها می باشد گرچه نسبت به فیلترهای دیگر چندان مزیتی ندارد. ولی شاید به دلیل اینکه جزو اولین ها بوده مرسوم تر شده است. این فیلتر در دمای 135 تا 150 سانتی گراد فعالیت خوبی دارد اما در دماهای بالاتر از آن آسیب می بیند و غبار را از خود عبور می دهد.

در برابر اسیدهای معدنی و حتی ارگانیگ بسیار ضعیف عمل می کند و اگر محیط اسیدی باشد باید از بگ فیلتر کیسه ای دیگری استفاده کرد. مزیت این فیلترهای کیسه ای مقاوم بودن آن ها در برابر عوامل اکسنده است و همچنین حلال های آلی نیز نمی توانند این سیستم را تخریب کنند. اما در همه ی موارد باید دقت شود که از بازه ی عملکرد این فیلتر فراتر نباشد.

کیسه فیلتر پلی پروپیلن

یکی از بهترین انتخاب ها در حوزه ی غبارگیر کیسه ای که با هر شرایطی سازگار است بگ فیلتر پلی پروپیلنی است. این کیسه ها در برابر اسیدهای معدنی بسیار جان سخت هستند و بخارات و گازهای اسیدی نمی توانند این کیسه ها را تخریب کنند. همچنین اگر اسیدها  آلی باشند و حتی اکسنده ها نیز توانایی عبور غبارات از این کیسه را ندارند. در حضور حلال های ارگانیگ می توان از این کیسه ها استفاده کرد.

کیسه پلی آمید

 

از دیگر فیلترهای کیسه ای با کارکرد بالا فیلترهای پلی آمید است. به غیر از ایراد این کیسه ها که در برابر شرایط بازی ضعیف هستند در سایر موارد مانند مقاومت در برابر اسیدهای آلی و معدنی عملکرد خیلی خوبی دارند و همچنین در برابر اکسنده ها نیز می توانند بدون کاهش کارایی خوب عمل کنند. اما نکته ارزشمند درباره ی این فیلترها تحمل دماهای بالا در بازه ی 245 الی 260 درجه سانتیگراد می باشد.

کیسه  فایبرگلس

فایبرگلس هم نوعی پارچه یا در واقع نوعی بافت است که از آن ها کیسه های بگ فیلتر سنی می سازند. این پارچه ها در حالت عادی می توانند در دمای 260 الی 280 به خوبی دوام بیاورند. اما اگر دما بالاتر رود مشکلات تجزیه این کیسه ها شروع می شود. همینطور که در برابر دما مقاوم هستند می توانند در برابر اسید معدنی نیتریک و کلریدریک و حتی سولفوریک و تیزاب به راحتی کار خود را انجام دهند. ولی به همین نسبت در برابر بازها و محیط های قلیایی ضعیف عمل می کنند. در ضمن عوامل اکسنده نیز روی این کیسه ها تاثیر ندارد.

درباره ی انواع بگ فیلترهای کیسه ای که در بالا گفته شد، نمی توان بهتر یا بدتر را انتخاب کرد. شاید همان فیلتری که در یکی از صنایع که با اسیدهای معدنی سروکار دارد و انتخاب خوبی است،برای سیستمی دیگر به علت بازه ی دمایی انتخاب بدی باشد. بنابراین ما مقایسه ی این فیلترهای کیسه ای را به خود شما واگذار می کنیم تا بتوانید نیازسنجی کرده و انتخاب بهتری داشته باشید.

, ,
نوشته قبلی
سازه فولادی
نوشته بعدی
روتاری ولو ایرلاک (شیردوار) Rotary Valvs
فهرست